WESTFIRE 28

Piec kominkowy WESTFIRE 28 moc grzewcza 6,0 kW, wymiary: 135/47/47 cm, waga: 120 kg. Piec kominkowy z górną nadstawką z przeznaczeniem do wypełnienia masami akumulacyjnymi.

28Westfire 28 to kompaktowy piec na drewno, idealnie nadaje się do ogrzewania mniejszych pomieszczeń. Moc grzewcza rzędu 6.0kW pozwala na ogrzanie od 30m2 do 100m2. Piecyk Westfire 28 ma nowoczesny, zaokrąglony kształt, w który wkomponowano przeszklone, zaokrąglone drzwi z chromowym uchwytem. Charakterystyczną cechą tego modelu jest duże przeszklenie, zapewniające doskonały widok ognia. Górna nadstawka pieca jest przeznaczona do wypełnienia masą akumulujacą. Całość uzupełnia zamykana wnęka na drewno i akcesoria. Piecyk dostępny jest w dwóch kolorach korpusu: czarny matowy oraz antracytowy (opcja).

Piec wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Duża komora spalania wyłożona jest wermikulitem. Proces spalania można bardzo łatwo kontrolować poprzez ergonomiczne dźwignie sterujące, co w zapewnia nam pełną kontrolę nad ogniem.

Westfire 28 występuje również w wersji wykończonej kamieniem ozdobnym – steatytem.  Do wyboru mamy: – Podstawa: 6 cm, – Nadstawka: 1×10 cm. Westfire 28 jest piecem konwekcyjnym o wysokiej wydajności uzyskanej ze względu na zaawansowany system spalania spełniający wysokie standardy wymagane obecnie w Europie. Piecyk posiada certfikat CE, EN oraz spełnia bardzo surowe norweskie normy SINTEF. Specjalna dwupłaszczowa konstrukcja nie tylko zapewnia większe bezpieczeństwo użytkowania, wymusza ona obieg powietrza, gdzie gorące, ogrzane powietrze wydobywa się do pomieszczenia przez górną część pieca, ogrzewając je.

Model
Westfire 28
Paliwo
drewno
Moc grzewcza (kW)
6,0
Zakres mocy grzewczej (kW)
2,0 – 9,0
Sprawność (%)
80
Możliwości grzewcze (m2)
30 – 100
Wysokość (mm)
1350
Szerokość (mm)
470
Głębokość (mm)
470
Sposób podłączenia
górny lub tylny
Wysokość osi tylnego wylotu spalin [mm]
895
Wysokość osi przyłącza powietrza z zewnątrz [mm]
110
Średnica wylotu spalin (mm)
150
Bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz
tak
Maksymalna długość polan (mm)
300
Waga (kg)
120

Producent: www.westfire.pl