WESTFIRE 26

Piec kominkowy WESTFIRE 26 moc grzewcza 6,0 kW, wymiary: 101/46/43 cm, waga: 110 kg

26Westfire 26 to kompaktowy piec na drewno, idealnie nadaje się do ogrzewania mniejszych pomieszczeń. Moc grzewcza rzędu 6.0kW pozwala na ogrzanie od 30m2 do 100m2. Piecyk Westfire 26 ma nowoczesny, zaokrąglony kształt, w który wkomponowano przeszklone, zaokrąglone drzwi z chromowym uchwytem. Charakterystyczną cechą tego modelu jest duże przeszklenie, zapewniające doskonały widok ognia. Całość uzupełnia zamykana wnęka na drewno i akcesoria.

Piec wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Duża komora spalania wyłożona jest wermikulitem. Proces spalania można bardzo łatwo kontrolować poprzez ergonomiczne dźwignie sterujące, co w zapewnia nam pełną kontrolę nad ogniem.

Dodatkowo urządzenie posiada:
– króciec z rynną przelewową zapewniający spływ wody i kreozolu bezpośrednio do pieca, co zapobiega wydobywaniu się smoły poza piec. Tego patentu w tym segmencie cenowym nie posiada nikt!
– system dopalania spalin wydatnie zwiększający sprawność piecyka
– urządzenie posiada specjalny system 3 uszczelek (w tym jedna w zbrojonym płaszczu)
– estetyczne zabezpieczenie przed wypadaniem drewna z komory spalania

Piecyk dostępny jest w dwóch kolorach korpusu: czarny matowy oraz antracytowy (opcja).

Westfire 26 występuje również w wersji wykończonej kamieniem ozdobnym – steatytem.  Do wyboru mamy:  nadstawkę: 1×10 cm.  Westfire 26 jest piecem konwekcyjnym o wysokiej wydajności uzyskanej ze względu na zaawansowany system spalania spełniający wysokie standardy wymagane obecnie w Europie. Piecyk posiada certfikat CE, EN oraz spełnia bardzo surowe norweskie normy SINTEF. Specjalna dwupłaszczowa konstrukcja nie tylko zapewnia większe bezpieczeństwo użytkowania, wymusza ona obieg powietrza, gdzie gorące, ogrzane powietrze wydobywa się do pomieszczenia przez górną część pieca, ogrzewając je.

Model
Westfire 26
Paliwo
drewno
Moc grzewcza (kW)
6,0
Zakres mocy grzewczej (kW)
2,0 – 9,0
Sprawność (%)
80
Możliwości grzewcze (m2)
30 – 100
Wysokość (mm)
1000
Szerokość (mm)
465
Głębokość (mm)
435
Sposób podłączenia
górny lub tylny
Wysokość osi tylnego wylotu spalin [mm]
895
Wysokość osi przyłącza powietrza z zewnątrz [mm]
110
Średnica wylotu spalin (mm)
150
Bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz
tak
Maksymalna długość polan (mm)
300
Waga (kg)
110

 

Producent: www.westfire.pl