WESTFIRE 16

Piec kominkowy WESTFIRE 16 moc grzewcza 5,0 kW, wymiary: 112/44/44 cm, waga: 116 kg

16Wszystkie produkty WESTFIRE spełniają wymagania mówiące o zachowaniu najwyższych norm czystości spalin oraz ekologicznym postępowaniu w procesie produkcji.

Westfire 16 to kompaktowy piec na drewno, idealnie nadaje się do ogrzewania mniejszych pomieszczeń. Moc grzewcza rzędu 5.0 kW pozwala na ogrzanie od 30m2 do 100m2. Piecyk Westfire 16 ma nowoczesny, okrągły kształt, w który wkomponowano przeszklone, zaokrąglone drzwi z chromowym uchwytem. Charakterystyczną cechą tego modelu są boczne przeszklenia z podwójnymi szybami. Całość uzupełnia zamykana wnęka na drewno i akcesoria. Piecyk ten występuje także w wersji wysokiej (model Westfire 20). Piec wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Duża komora spalania wyłożona jest wermikulitem. Proces spalania można bardzo łatwo kontrolować poprzez ergonomiczne dźwignie sterujące, co w zapewnia nam pełną kontrolę nad ogniem.

Westfire 16 jest piecem konwekcyjnym o wysokiej wydajności uzyskanej ze względu na zaawansowany system spalania spełniający wysokie standardy wymagane obecnie w Europie. Piecyk posiada certfikat CE, EN oraz spełnia bardzo surowe norweskie normy SINTEF. Specjalna dwupłaszczowa konstrukcja nie tylko zapewnia większe bezpieczeństwo użytkowania, wymusza ona obieg powietrza, gdzie gorące, ogrzane powietrze wydobywa się do pomieszczenia przez górną część pieca, ogrzewając je.

Piec kominkowy Westfire 16 występuje również w wersji wykończonej kamieniem ozdobnym – steatytem.  Do wyboru mamy:  Podstawa: 6 cm, – Nadstawka: 10, 20 lub 30 cm. Piecyk dostępny jest w dwóch kolorach korpusu: czarny matowy oraz antracytowy (opcja).

Piec kominkowy Westfire 16 to:
– nowoczesny wygląd
– bardzo wysoka wydajność
– kompaktowe wymiary
– system czystej szyby
– pierwotna i wtórna regulacja powietrza
– doprowadzenie powietrza z zewnątrz
– praktyczna wnęka na drewno i akcesoria
– estetyczne chromowe uchwyty
– duży popielnik dostępny bez konieczności otwierania drzwiczek paleniska
– żeliwny ruszt

Model
Westfire 16
Paliwo
drewno
Moc nominalna (kW)
5,0
Zakres mocy grzewczej (kW)
2,0 – 7,0
Sprawność (%)
80
Możliwości grzewcze (m2)
30 – 100
Wysokość (mm)
1120
Szerokość (mm)
440
Głębokość (mm)
440
Sposób podłączenia
górny lub tylny
Wysokość osi tylnego wylotu spalin [mm]
960
Wysokość osi przyłącza powietrza z zewnątrz [mm]
110
Średnica wylotu spalin (mm)
150
Bezpośrednie doprowadzenie powietrza z zewnątrz
tak
Maksymalna długość polan (mm)
300
Waga (kg)
116

 

Producent: www.westfire.pl